Чому діти не люблять читати

'Чому наші діти не читають книги?' -
 Це питанням задають зараз практично всі батьки. Нарікають на відсутність інтересу до книг і вчителі, і психологи, і вихователі, але змінити ситуацію зауваженнями в стилі "а ось у наш час …", нам навряд чи вдасться. Багато з тих, хто всерйоз замислювався про причини стійкої неприязні сучасних дітей до книг, і я в тому числі, вважають, що існує, щонайменше, три основні причини цього явища.
Причина перша - інформаційна
Будь-які книги, до якого б жанру вони не відносилися, є в першу чергу джерелом інформації. Сучасні діти з першого року життя дивляться телевізор, не вміючи користуватися горщиком, вже тягнуться до комп'ютерної мишки, ледь навчившись ходити і говорити, відвідують центри раннього розвитку, де заклопотані майбутнім батьки намагаються виховати з них вундеркіндів. Мозок дитини за день настільки перевантажується інформацією, до речі, часто абсолютно зайвою, що втрачає здатність до сприйняття, і спроби батьків почитати малюку книгу (як правило, у вечірній час) натикаються на міцну стіну небажання їх вислуховувати. Школярі ж завантажені останнім часом настільки, що я дивуюся, як взагалі збереглися діти, які не втратили інтересу до книг.
Причина друга - медична
Останнім часом відзначається величезне зростання числа дітей, що мають прикордонні розлади центральної нервової системи, розумового розвитку або логопедичні проблеми. Дослідження причин цього процесу вимагає окремого розгляду. Суть полягає в тому, що для того, щоб читання було для дитини цікавим, він повинен, як мінімум, розуміти те, що читає. Якщо дитина плутає букви, переставляє склади, якщо його уява знаходиться в зародковому стані і існують проблеми з логічним сприйняттям, ви ніколи не доведете йому, що читати — це цікаво. Більшості батьків дуже складно це навіть уявити, але для багатьох сучасних малюків друкований текст є лише безглуздим набором символів і слів.
Причина третя - педагогічна
Психологи вже давно намагаються вселити батькам: якщо ви хочете виховати у дитини стійку неприязнь до чого-небудь — змушуйте це робити і постійно критикуйте його дії в процесі. Подивіться з боку, як зазвичай відбувається процес навчання читання в наших сім'ях: "негайно кидай грати, йди читати, а то всі діти прийдуть у школу підготовлені, а ти дурень-дурнем", "перечитай, ти припустився помилки, перечитай ще раз", "ти що, сліпий, літери не бачиш", і т.д., і т.п. Вам захочеться після цього читати?
Що робити, щоб прищепити дитині любов до читання?
Дуже важливо пропонувати дитині книги, відповідні його інтересам і рівню розвитку. Вам же навряд чи сподобається читати елементарний підручник Ландсберга з фізики, хоча для деяких це дуже захоплююче заняття? 
Ну і звичайно, ніхто не відміняв головний закон педагогіки — особистий приклад. Якщо батьки тримають в руках тільки куховарську книгу або спортивну газету, їм навряд чи вдасться прищепити дитині любов до читання. 
І наостанок трохи гумору:
Батько запитує у сина: 
— Чому ти досі не прочитав книгу, яку я подарував тобі на день народження? 
— Тато, як же я її прочитаю, якщо я її навіть відкрити не можу, вона ж в дисковод не лізе!

- Директор гімназії «Європейська освіта» Сотело-Рамірес В.В. -