Поради медсестри

Заходи профілактики рота вірусної інфекції в дошкільному закладі

Однією з найпоширеніших причин тяжкої діареї у дітей є рото вірусна інфекція (РВІ), яка призводить до зневоднення дитячого організму й інших, більш небезпечних наслідків.

Характерними симптомами захворювання є підвищення температури тіла, блювання, пронос.

Інфекція передається здебільшого фекально-оральним шляхом. Оскільки джерелом рота вірусу є хвора людина, захворювання поширюється через прямий контакт з нею, вживання в іжу інфікованих продуктів, а також через забруднені предмети побуту- іграшки, посуд, ручки дверей, білизну тощо. Профілактика РВІ у дошкільному навчальному закладі надзвичайно важлива, адже від поінформованості працівників і батьків та їхнього свідомого ставлення до своїх обов’язків щодо

забезпечення санітарно-гігієнічних норм залежить попередження спалахів РВІ серед дітей.

Збудник рота вірусу локалізується в кишковому тракті, він стійкий до дезінфікуючих засобів і низьких температур, а також дуже швидко поширюється. Отже, РВІ належать до захворювань, профілактикою яких є належне виконання санітарно-гігієнічних заходів.

У нашому дошкільному навчальному закладі проводять низьку заходів для запобігання виникнення та розповсюдження інфекційних захворювань. Особливу увагу приділяємо профілактиці РВІ серед працівників, що опосередковано та безпосередньо контактують з дітьми. Медичний працівник здійснює санітарно-просвітницьку роботу з працівниками, зокрема бесіди, інструктажі, семінари, лекції, консультації.

- Директор гімназії «Європейська освіта» Сотело-Рамірес В.В. -