Школа – життя у суспільстві

 

Коли я з колегами вперше готувались до батьківських зборів, ми повиписували собі таку кількість питань, що в результаті і половину запланованого ми не встигали обговорити. А тому, по ходу обирали найактуальніші питання.

На сьогоднішній день у мене як у директора, вчителя, вихователя і просто людини є одне єдине запитання до батьків:

— Що ви хочете отримати від освіти в результаті – яку людину: людину – творця, щасливу людину чи людину – робота тобто споживача?

Зазвичай, батьки намагаються дати своїй дитині якомога більше знань. Акцентую увагу саме на ЗНАННЯХ. На жаль, не у всіх батьків доходить справа до набуття дитиною навичок і їх використання. Та саме ЗНАННЯ, що переходять у НАВИЧКИ і їх вміле використання і є РЕЗУЛЬТАТ НАВЧАННЯ.

Саме під час використання набутих знань і навичок дитина може зробити правильний вибір професії, чи,як мінімум, галузь, де вона себе бачить.

Я не хочу переконувати батьків, що гарні оцінки ще нічого не значать. Та нагадую, що золота медаль чи червоний диплом не завжди є опорою для майбутнього фахівця чи лідера.

Запитаймо себе:

— Як ми виховуємо дитину?

— До чого ми її готуємо?

— Як дитина буде жити у суспільстві?

Адже саме від сім’ї йде виховання, а далі школою закріплюється. Саме від сім’ї йде поняття САМОПОВАГА, ПОВАГА, СУСПІЛЬСТВО. Людина веде себе у суспільстві саме так, як її виховають, які критерії поведінки їй прищеплять. І те, як людина влаштовується у суспільстві (родина, друзі, робота іт.ін) – це і є результат отих знань і навичок, за якими ганялися батьки, ведучи дитину за руку і несучи її тяжкий від підручників рюкзак.

На завершення. Жменька порад для батьків:

— Знаходьте час для взаємної діяльності з дитиною.

— Плануйте діяльність з дитиною заздалегідь.

— Навчіться випускати «пару» у відсутності дитини.

— НІКОЛИ не обговорюйте при дитині навчальний заклад, в якому ваша дитина навчається.

— Хваліть дитину не тільки за кінцевий результат, а й під час процесу.

— Завжди ставте ВІДКРИТІ запитання.

Будьте щасливі.


- Директор гімназії «Європейська освіта» Сотело-Рамірес В.В. -