Яке ім`я вибрати дитині

138Вибір імені … Така хвилююча і така приємна процедура, яку всі молоді батьки проходять по — різному: хтось  ще задовго до появи на світ малюка визначився з вибором і чекав саме "Таню або Сергійка", хто  діяв за принципом "народиться — подивимося ". Хто  радився з величезною кількістю друзів, знайомих, родичів або з молодшими дітьми, а хто, навпаки, заявив всім, що вибір — це особиста справа тільки його батьків.
Так чи інакше, як би процес цього вибору не відбувався, головне — не забувати, який це відповідальний крок, і в першу чергу не для Вас, а для Вашої дитини і навіть для Ваших майбутніх онуків.
Звичайно, Ви перечитаєте масу літератури, але, якщо ім'я Вашого малюка — питання ще відкрите, постарайтеся позначити для себе кілька потрібних пунктів.
Якщо називати дитину по Святців. Раніше тільки так старалися дітей і називати, а в наші дні ця традиція повертається, щоправда найчастіше вона, як не сумно, є скоріше даниною моді. Взагалі-то, якщо говорити про правильність в цьому питанні, то «святочне» ім'я не обов'язково має збігатися безпосередньо з датою народження, а може охоплювати діапазон в 40 днів з моменту появи малюка на світ або збігатися з датою хрещення (раніше дітей в цей період і хрестили).

Проаналізуйте фонетичне звучання не тільки імені дитини, але і його по батькові, яке, по суті, і є другим ім'ям. Бажано, звичайно, щоб вони добре поєднувалися, і як наслідок, це поєднання легко запам'ятовувалося. Якщо по батькові довге (Олександрович, Костянтинович, Володимирович і т.д.), то, можливо, варто задуматися, щоб підібрати ім'я коротше. Далі — проаналізуйте, щоб в імені — батькові — прізвища не було занадто багато літер «Р», кажуть — це додає непотрібну агресивність і впертість. Хоча одна «р» бажано має бути присутня, щоб надати характеру твердість. При цьому подумайте, щоб «р» у Вашої дочки була присутня саме в імені або по батькові (прізвище — то вона може змінити років через 25, хоча і не обов'язково).

Зменшувально — пестливі варіанти, напевно, теж питання неоднозначне. Так, вони дозволяють показати багатогранність ставлення до людини. Поки дитина маленька — велика кількість ласкавих імен буде дуже до речі для дорослих, але подумайте, про те, що маленьким дитина буде перших років 10 свого життя. Потім йому захочеться стати володарем звучного «дорослого» імені. Тому подумайте про варіанти, що поєднують в собі ці якості. Особливо це актуально, коли Ви намагаєтеся назвати хлопчика.

Екзотичні та оригінальні. Ось де потрібна особлива обережність і обдуманість! По — перше, ім'ям, якого немає у святцях, дитину не охрестять, а в церкві підберуть варіант або найбільш співзвучний або просто співпадає з днем хрестин. По-друге, подумайте знову ж про скорочене варіанти (дівчинку Юріанну будуть називати Юрою, наприклад, як би Ви не наполягали на повному варіанті) — чи будуть вони легко утворюватися, і про поєднання такого імені з прізвищем — чи не буде воно недоречним. Це стосується не тільки іноземних варіантів, але і навпаки, наших, але дуже застарілих, на які зараз прямо-таки небувала мода! Пам'ятайте, що мода пройде, а ім'я — залишиться, зверніть на це увагу, перед тим як вибрати ім'я дівчинці.

Імена, які зобов'язують до чогось. Кожне ім'я має свій переклад з будь — якої мови, але далеко не всі вони відкладають у людей моментальну асоціацію. Але, подумайте, чи не варто, напевно, називати сина Левом, якщо його батьки невисокі і субтильні люди. Або Платоном, наприклад. Адже подумайте тільки які обов'язки Ви цим накладете на його інтелектуальні здібності, які, до речі, можуть і не виправдатися.

Імена родичів. Велика спокуса назвати дитину на честь улюбленого дідуся або прабабусі? Проаналізуйте, чи вдало склалася їхня доля, і якими вони володіли життєвими якостями. Якщо в принципі — все добре, то сміливо називайте! Те ж стосується варіанту, якщо Вам, наприклад, дуже подобається ім'я, але при цьому в родині є родич з таким ім'ям (нехай навіть далекий) з якою — небуть трагічною історією в долі, утримайтеся краще від такого вибору. Тому що підсвідомо вся родина буде проводити цю асоціацію з Вашою дитиною, і ні до чого хорошого на енергетичному рівні це не приведе. Також варто пам'ятати, що у слов'янських народів є повір'я — ні в якому разі не називати дочку на честь матері.

- Директор гімназії «Європейська освіта» Сотело-Рамірес В.В. -