Є питання – є відповідь

Май 16, 2019

Asya Bor

БАТЬКИ
Є питання – є відповідь
Закінчується навчальний рік. І деякі батьки задумуються про переведення своєї дитини до іншої школи. Чому перед ними постає таке питання, чому вони хочуть змінити навчальний заклад (тут ми не враховуємо зміну місця проживання)?
Одні батьки ставлять за мету знайти такий навчальний заклад, у якому їхню дитину педагог зміг б зацікавити, прищепити любов до знань, навчити вчитись. Інші шукають класний колектив , у якому були б учні, що слугували б їх дитині взірцем. Це основні питання, з якими батьки звертались до мене.
Шановні батьки! Коли ви вирішуєте перевести дитину з одного колективу в інший, враховуйте, чи хоче цього сама дитина.
Ви шукаєте взірців для своєї малечі? Не шукайте! Адже ви, батьки, — це і є найперший і найкращий взірець. Саме ви повинні стати прикладом, авторитетом, дороговказом для дитини. Як цього досягти? Просто частіше спілкуйтесь із нею. Важливо спілкуватись не з позиції всезнаючої, авторитарної людини, а як друг, який зможе вислухати і, головне, почути, без критики, без нотацій, без дорікань, що не вивчив, не знає, не відмінник, без слів « я ж тобі казала(в)!» або «що з тебе виросте?»
Зі свого особистого досвіду знаю, що не всі діти можуть відмінно навчатися, мати високий рівень знань з усіх навчальних предметів. І, до речі, часто зовсім не з відмінників виростають Великі, чи Багаті, чи Знамениті. У сучасному світі соціальний інтелект (здатність розуміти поведінку іншої людини, свою власну поведінку, а також здатність діяти відповідно до ситуації, уміння взаємодіяти) цінують чи не вище, ніж сухі знання.
Шановні батьки! Не чекайте від дитини завжди оцінок «відмінно»! Дозвольте їй рости, спілкуватися, розвивати свій творчий потенціал, займатися улюбленою справою. Ваша дитина лише вчиться. І не чекайте, що вона завжди буде спокійною і слухняною. І не вимагайте, щоб завжди була вам за все вдячна.
Пaм’ятайте:
— Ваша дитина в школі та вдома хоче мати друзів, а не авторитетів;
— Ваша дитина хоче пізнавати світ, а не випереджати в оцінках сусіда по парті;
— Ваша дитина хоче мати батьків, яких не боятиметься, до яких буде бігти за будь – яких обставин: перемог чи поразок.
Любіть ваших дітей!